MICT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

precizari importante pentru MICTisti

3 participanți

In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty precizari importante pentru MICTisti

Mesaj  barna cristian Mier Sept 28, 2011 12:08 am

Dragi MICTisti,
ne apropiem de doua etape importante in finalizarea pregatirii voastre la ANI:
asa cum scrie pe invitatia la sesiunea de comunicari stiintifice pe care ati primit-o (cei care nu o au sa intre pe site-ul www.animv.ro sau www.sri.ro si sa si-o descarce!), pana in 1 octombrie trebuie trimis, la una dintre adresele de mail ale responsabililor de sectiuni nominalizate pe invitatie, talonul de participare care sa cuprinda nume, prenume, titlul lucrarii, sectiunea la care doriti sa participati si rezumatul in limba romana al lucrarii cu care veti participa (7 randuri)! Nu confundati acest rezumat cu rezumatul lucrarii de dizertatie!!! Puteti sa folositi in redactarea lucrarii pentru sesiunea de comunicari (minim 6 maxim 8 pagini, Times New Roman, caracter de 11 la un rand, abstract in lb engleza), care trebuie predata pana la 25 octombrie, pe mail.ul pe care veti trimite si talonul de participare, materiale selectate pentru lucrarea de dizertatie (ulterior chiar sa integrati acest text pentru sesiunea de comunicari in lucrarea de dizertatie!)
Referitor la tematica sectiunilor de la sesiunea de comunicari, care la prima vedere nu se potriveste cu tema aleasa de dvoastra pentru lucrarea de dizertatie, va rog sa aveti in vedere ca orice tema despre terorism, daca este privita şi din perspectiva intelligence-ului sau a provocarilor erei informationale, poate fi incadrata in una dintre sectiuni! ATENTIE LA COPYRIGHT! PARTICIPAREA IN 11 NOIEMBRIE ESTE OBLIGATORIE!
De asemenea, nu uitati ca termenul pentru a III.a transa a taxei trebuie platita pana pe 25 octombrie (in total I, a IIa si a IIIa transa trebuie sa dea un total de 2500 RON iar pana in 14 ian, cand este termenul de depunere a lucrarii de dizertatie mai trebuie achitat inca 100 RON pentru sustinerea lucrarii)! PENTRU SESIUNEA DE COMUNICARI NU SE PLATESTE TAXA DE 100 RON, FIIND INCLUSA IN A IIIA TRANSA A TAXEI!
In legatura cu sesiunea de restante din 15-16 sept 2011, nu mi-au parvenit toate evaluarile, in momentul cand le voi primi vom posta centralizatorul final!
Al dvoastra
Cristian B
P.S. pentru nelamuriri contactati-ma pe cristibarna@yahoo.com

barna cristian

Mesaje : 11
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 48

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty URGENT!!!!

Mesaj  barna cristian Mar Oct 04, 2011 12:36 am

Oameni buni!
va rog sa completati, intr-un fisier word, talonul de participare cu nume, prenume, titlul lucrarii, rezumatul in romana de 7 randuri si sectiunea la care vreti sa participati si sa le trimiteti la una dintre cele 4 adrese de pe invitatie! Pana MAINE LA ORELE 07.30!!! Imi pare rau ca trebuie sa spun acest lucru dar daca nu respectati indicatiile de pe invitatie si nu va inscrieti in deadline-urile marcate acolo se va considera ca aveti restanta pe sem IV!!!!
Haideti sa facem un efort in folosul vostru,
Al dvoastra,
Cristian B

barna cristian

Mesaje : 11
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 48

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty Misiune indeplinita!

Mesaj  biancaC Joi Oct 06, 2011 11:56 pm

Am trimis talonul + rezumatul si am primit feedback in care este mentionat faptul ca a fost primit talonul si rezumatul si ca termenul limita de trimitere a lucrarii in extenso este 25.10.2011.

Banuiesc ca e de bine nu? Smile
biancaC
biancaC

Mesaje : 15
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 40

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty 25 oct 2011

Mesaj  barna cristian Sam Oct 08, 2011 9:11 pm

Dragi MICTisti,
urmatorul deadline este 25 oct 2011 cand trebuie platita a III-a transa a taxei de scolarizare si trebuie trimisa lucrarea pentru sesiunea de comunicari (6-8 pagini, cu rezumat de 5-7 randuri in engleza sau franceza)! Trimiteti lucrarea online, la adresa de mail la care ati trimis si talonul de participare si rezumatul si de unde ati primit confirmarea!
Va rog sa va incadrati in termen!
Cu multumiri pentru seriozitate si urari de bine,
Cristian B
PS: Saptamana viitoare vom posta pe forum si centralizatorul final, inclusiv notele de la restanta!

barna cristian

Mesaje : 11
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 48

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty un pariu cu Osama bin Laden

Mesaj  barna cristian Joi Oct 20, 2011 3:00 am

Buna seara dragi MICTisti,
intrucat va vorbeam de pariuri castigate de mine (ceva cu un tip bin Laden) sunt dispus sa reinvestesc toata avutia castigata intr-un nou pariu! Despre ce pariu este vorba? Puteti afla joi 27.10,2011, orele 17.30, la targul de cartea "Polemos", care va avea loc in incinta Cercului Militar National (la parter) unde subsemnatul va lansa o carte de pariuri: "Al Qaida vs restul lumii. Dupa 10 ani."
In speranta ca o sa pariati cat mai multi si ca eu voi pierde pariul (nu prea cred!)... va astept cu drag!
Cristian B


barna cristian

Mesaje : 11
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 48

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty centralizatorul de note mai vine ?

Mesaj  LucianVintila Lun Oct 31, 2011 7:27 pm

Domnule profesor, ce se mai anunta cu centralizatorul de note / restante ?
Si daca ne puteti spune mai exact la cat trebuie sa fim prezenti la sesiunea de comunicari ?

Multumesc!
Lucian Vintila
LucianVintila
LucianVintila

Mesaje : 8
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 36
Localizare : Sibiu

Sus In jos

precizari importante pentru MICTisti Empty Re: precizari importante pentru MICTisti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum